ANT KARO

Ant Karo 1965 yılından itibaren 3. Nesil olarak Antakya’da devam etmektedir. Antakya’nın tarihi kültürünü ve zenginliğini nesilden nesile aktaran, estetiğin ve mimarinin olmazsa olmaz parçalarından biri olan zemin malzemesi kategorisinde hizmet vermekteyiz. Ürün yelpazemiz; Desenli karo, Çift ve Tek tabakalı Terrazo Karo, Tretuar Karosu ve Wash Karo üretiminden oluşmaktadır. 

19. yüzyılda Fransa da ortaya çıkan desenli karo, daha sonra yaygınlaşarak Lübnan üzerinden Antakya şehrine gelmiştir. Böylelikle Eski Antakya evlerine mimari ve estetik değer katan desenli karo günümüzde de bu evlerin restorasyon ve tadilat işlemlerinde vazgeçilmez bir ürün olmaya devam etmektedir. 

Yapılan karolar ustalığı, inceliği ve sanatkârlılığı göstermektedir. Son 10 yılda bir çok eski Antakya evi, Resmi kurum, Resmi daireler, cafe, restaurant ve otel, restorasyon çalışmalarında; Tarihi dokuya önem veren yeni işletmeler estetik dekor çalışmalarında ANT KARO’yu tercih etmiştir.

Ant Karo <br/>Hakkımızda

Misyonumuz

Ant Karo Yüzyıllardır süregelen desenli karo üretimini, günümüz modern şartlarına uyarlayıp, estetik ürünler üretmektedir. Eski Antakya evlerinin estetik mimarisi ve işçiliğine uygun, karo üretimini geliştirmektedir. Restorasyon yapılan binanın orijinal karoları ant karo’ya getirilip aslına uygun olarak kalıp, agrega ve boya mutfağında renk ayarı yapılıp numune hazırlanır. Yetkili mercilerden onay aldıktan sonra seri üretimine başlanır.

Vizyonumuz

Ant Karo olarak en büyük hedefimiz üretimlerimizi en kısa zamanda ve öngördüğümüz  şekilde tamamlayarak, sizlere en yeni ve en kaliteli ürünleri sunmaktır. Antakya bölgesinde bulunan eski evlerde mevcut yaklaşık 300 farklı deseni üretip ürün pazarımızı ulusal çaptan uluslararası bir hale getirmek. 

Vizyonumuz

SOSYAL MEDYA

resmi sosyal medya sayfaları üzerinden bizi takip edebilirsiniz

BİZE ULAŞIN

Odabaşı Mah. Bulut Sok. Antakya/ HATAY, İl Jandarma Komutanlığı Arkası
0 535 482 71 13 - 0 532 381 31 45